DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Dbamy o zdrowie i trzeźwość naszych seniorów”

Opublikowano: 17.12.2012

Stowarzyszenie Nasza Przystań miała przyjemność realizowania projektu skierowanego do seniorów naszego miasta. "Dbamy o zdrowie i trzeźwość naszych seniorów" to naczelne motto tej inicjatywy. Projekt ten finansowany był w całości przez Gminę Miasta Jaworzno.

Nasza propozycja miała różnorodny charakter, ale odnosiła się i dotyczyła promocji zdrowia, trzeźwości, kształtowania umiejętności życiowych i promowania wartości życia bez uzależnień. Formuły dotarcia do tak określonych celów naszego projektu miały rozmaity charakter. A to wykłady o tematyce gerontologicznej, cykl zajęć z zakresu terapii zajęciowej, mających na celu zwiększenie zakresu samodzielności i zaradności życiowej „dzisiejszego” seniora. Uświadomienie ważności aktywności fizycznej i umysłowej społeczeństwa „trzeciego wieku”...

Inspirujące były spotkania, których tematyka dotyczyła uzależnień, np. alkoholowego - problemu o szerokim zasięgu i nieobliczalnych skutkach. Uczestnicy chętnie też korzystali z zajęć fizycznych (coś dla ciała), z rozruchu gimnastycznego i ćwiczeń „oddechowych”. Oprócz formuły dydaktycznej zaproponowaliśmy: wycieczkę do Krakowa - Łagiewnik, występ artystów sceny krakowskiej, zabawę andrzejkową i spotkanie opłatkowe z paczkami świątecznymi dla uczestników seniorskiego programu.

Sądzimy, że przedstawiona oferta i jej realizacja zaspokoiła i usatysfakcjonowała sporą rzeszę odbiorców naszego projektu.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas