DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Spotkanie z poezją”

Opublikowano: 18.06.2012

To było bardzo przyjemne i pouczające spotkanie. Odwiedziła nas osoba o wielkiej serdeczności: Pani Alicja Dudek - człowiek wielkiej urody osobistej i talentu poetyckiego

To osobistość jaworznickiej sceny artystycznej. Poetka, prozaik, człowiek pełen empatii i wrażliwości na bliźniego i świat nas otaczający. To pod jej skrzydłami, w jaworznickich centrach kultury, rodziły się i kształtowały artystyczne postaci: Pani Urszuli Warszawskiej - animatorki jaworznickiej kultury czy obecny wizerunek Pana Eugeniusza Puchalskiego - muzyka i kompozytora, fizyka z zawodu. Wespół z Panem Puchalskim, Pani Alicja swoją poezję ubiera w ramy muzyczne. Kocha ludzi, szczególnie dzieci. Zachwyca się subtelnością kwiatów i jesiennymi kolorami górskich zboczy. Od najmłodszych lat związana z harcerstwem, któremu poświęciła czas i siły. Jest laureatką „Złotego liścia Jaworu” - odznaczenia doceniającego jej twórczość na terenie naszego miasta, a nawet poza jego granicami.

To były bardzo sympatyczne spotkania (Leopold i Szczakowa) z człowiekiem pogodnym, pełnym optymizmu i wiary w człowieka i otaczający nas świat. Życzymy Pani Alicji dużo, dużo zdrowia i wydania godnego Pani, pięknej poezji - tomiku.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas