DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Nasze Wigilie”

Opublikowano: 24.12.2011

Ile to już lat spędzamy wspólne Wigilie? To wspaniałe nasze przyzwyczajenie, tak nam bliskie i tożsame. Tradycja ta nadaje swoisty koloryt naszemu Stowarzyszeniu.

Tym bardziej jest coś na rzeczy, iż dla niektórych z naszych podopiecznych to jedyna wieczerza przed świętami Bożego Narodzenia. Emocje i wzajemna empatia dominują w tych uroczystych chwilach.

Przygotowania trwają kilka dni. Trwa cicha rywalizacja pomiędzy Domami. Szczakowa nie chce wypaść w tym dniu gorzej, niż Leopold i na odwrót... To tylko wpływa na naszą korzyść i powoduje, że grudniowe spotkania długo tkwią w naszej pamięci i sercach. Wszyscy odświętnie ubrani, lekko podekscytowani okolicznościami. Stoły przepięknie przystrojone, pachnące wigilijnymi przysmakami. Choinka dumnie mieni się paletą barw i mnogością ozdób.

Wzajemnie życzymy sobie... najlepszego. Nie zapominamy o wspólnym kolędowaniu. Kolędy to prawdziwa skarbnica naszej wiary i dochowania tradycji. I moment zawsze wyczekiwany przez podopiecznych - przybycie Mikołaja z paczkami, których zawartość raduje ich i cieszy.

I tak do kolejnych świąt - oby w zdrowiu i pomyślności, czego sobie wzajemnie życzmy.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas