DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Dobrej muzyki - nigdy za wiele!”

Opublikowano: 12.12.2011

9 grudnia 2011 roku przejdzie z pewnością do annałów naszego Stowarzyszenia. W tym dniu gościliśmy Miejską Orkiestrę Kameralną "Archetti".

Jej opiekunem, dyrektorem, menadżerem w jednej osobie jest Pani Marzenna Synowiec. To dzięki jej akceptacji i chęci pokazania dokonań jej podopiecznych, mogliśmy być świadkami muzycznego wydarzenia. Historia zespołu - orkiestry jest krótka, lecz dokonania są już znaczące. To nagrody na prestiżowych konkursach młodych muzyków w belgijskim Neerpelt i wiedeńskiej "Golden Hall". Jako organizacja samorządowa, jest znakomitym ambasadorem naszego miasta poza jego granicami. W samym mieście aktywnie dokształca muzycznie jaworznickie dzieci: w przedszkolach i miejskich szkołach. Mają na swoim koncie wspaniałe koncerty w MCKiSie i mające swoją sakralną specyfikę – muzyczne granie w jaworznickich kościołach. To dokonania już znaczące i budzące uznanie.

Muzycy wywodzą się z krakowskich i katowickich szkół muzycznych (także jaworznickiej im. Grażyny Bacewicz) oraz studentów Akademii Muzycznych. Dyrygentem orkiestry jest Pan Maciej Koczur - student krakowskiej AM na kierunku dyrygenckim. Atutami "Archetti" są niewątpliwie: profesjonalizm i wspaniała rodzinna atmosfera, którą łatwo odczytać patrząc i słuchając ich koncertów. To przemili ludzie, niezmanierowani, choć znający już swoje miejsce w muzyce. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy, lecz jeśli konsekwentnie będą realizować swoje ambitne plany i zamierzenia - staną się muzykami znaczącymi, a może wybitnymi.

Muzyka łagodzi obyczaje, stymuluje nasze zachowanie i spojrzenie - pozytywne na nas samych i świat nas otaczający. "Archetti" dało nam tę możliwość, za co bardzo dziękujemy.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas