DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Andrzejkowe szaleństwa”

Opublikowano: 30.11.2011

Tradycja zobowiązuje. Andrzejkowy czas corocznie mobilizuje nas do zorganizowania biesiadnych spotkań. Nie inaczej było w tym roku: i na Leopoldzie i w Szczakowej bawiono się przednio.

Co znaczy dobra organizacja i chętni do uczestnictwa w kultywowaniu dawnych obyczajów! Nieodłącznym elementem dobrej stowarzyszeniowej zabawy jest muzyka - podana na wysokim poziomie. Jej wykonawcą jest niezmiernie Pan Dariusz Fec. Parkiet zapełniły tańczące pary, a kojąca muzyka dopełniała całości. Wszyscy czuli się wspaniale i wzniośle. Stoły zastawione były łakociami i ciepłymi daniami. Liczne konkursy andrzejkowe cieszyły się dużą popularnością i uznaniem. Śmiechu było co niemiara. Cel został więc osiągnięty - nasi podopieczni zapomnieli choć na chwilę o codziennym dniu i jego, często szarej, rzeczywistości. Nie obeszło się bez lania wosku. Zwyczaj znany nam wszystkim, ale zawsze wyzwala wiele emocji i udowadnia, jak wyobraźnia ludzka jest nieodgadniona.

Wszystko, co dobre, szybko mija i czas było kończyć nasze imprezowanie. Już teraz cieszymy się na kolejne fetowanie... Andrzeja. Tak to być powinno.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas