DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Nasza perełka w scrabble”

Opublikowano: 05.10.2011

Jakże cieszą sukcesy naszych podopiecznych... Do ich grona należy z pewnością Pani Lidia Szpakowska, której zainteresowania są godne odnotowania.

Jest to osoba pełna werwy, inteligencji i uroku osobistego. Od wielu lat sporo czasu poświęca grze, która zdobywa coraz większe uznanie i cieszy się niebywałą popularnością - scrabble. W szóstej edycji Otwartych Mistrzostw Jaworzna w Scrabble Pani Lidia Szpakowska uzyskała miano najlepszej jaworznianki - co zaowocowało olbrzymią satysfakcją i pokaźnym pucharem w dłoni. To już kolejny sukces Pani Lidii, na który składa się: zamiłowanie, talent i czas, który poświęca na przygotowania do zawodów. Codziennie można ją spotkać siedzącą przy komputerze w naszym ośrodku – Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Poszukuje nowych słówek, gra „on line” z innymi fanami scrabble. Obecnie Pani Lidia przygotowuje się do kolejnej rywalizacji. Tym razem będzie to dyktando - konkurs znajomości ortografii polskiej. Nie da się pominąć faktu, że w ubiegłorocznym Dyktandzie na szczeblu miasta Pani Lidia zajęła trzecią pozycję wśród wszystkich uczestników. Wielkie brawa i czapki z głów.

Pani Lidia jest więc przykładem i żywym dowodem dla naszych podopiecznych, że aktywność i wiara w siebie, nawet w wieku seniora, może dawać znakomite rezultaty. To ważna konstatacja na przyszłość - dla podopiecznych i pracowników stowarzyszenia.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas