DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Jaworzno nam bliższe”

Opublikowano: 22.08.2011

Spotkanie z Panem Bartłomiejem Cieszyńskim - wieloletnim pracownikiem Muzeum w Jaworznie - było bardzo owocne. Pan Bartłomiej jest pasjonatem naszego miasta; mówiąc wprost: kocha je bez granic, co owocuje jego wielką wiedzą o Jaworznie.

Bartłomiej Cieszyński jest autorem wielu publikacji i książek, a pozycja „Jaworzno minione” znana jest szerokiej rzeszy czytelników i miłośników naszej historii i obyczajowości. Godna podziwu wiedza i szerokie spektrum tematyczne wprowadziło naszych podopiecznych w świat dawnego Jaworzna – taką wspaniałą podróż sentymentalną. Zdarzały się sytuacje, że niektórzy pensjonariusze poznawali na wyświetlanych slajdach swoje domy z dzieciństwa, nieistniejące już budynki i place oraz miejsca swoich zabaw...

Bliskie nam Jaworzno stało się jeszcze bliższe, za co serdecznie dziękujemy Panu Cieszyńskiemu. Jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie, bo tematów nas interesujących Pan Bartłomiej ma jeszcze bez liku. Już teraz zacieramy ręce z uciechy na spotkanie i oczekujemy kolejnych archiwalnych zdjęć i nietuzinkowej wiedzy naszego gościa.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas