DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Pożegnanie z Ponikwią”

Opublikowano: 17.06.2011

Jak co roku, wiosenną porą, nastaje czas na wyjazd - wycieczkę dla naszych podopiecznych. To czas na spędzenie dnia w pięknych okolicach oraz poznanie kolejnych klejnotów naszej kultury i miejsc przepojonych swojskim krajobrazem.

Nie inaczej było i tym razem. Naszym celem był zamek w Suchej Beskidzkiej, który często określany jest jako "Mały Wawel" ze względu na podobieństwo do krakowskiego dziedzińca. Tam też znajduje się Miejskie Muzeum. Przewodnik zaznajomił nas z renesansowym charakterem tej budowli i ciekawą historią tego miejsca. W skład kompleksu wchodzą przepiękny Park zamkowy i Domek Ogrodnika, gdzie mieści się kolekcja etnograficzna Towarzystwa Miłośników Ziemi Suskiej. Znaleźliśmy jeszcze czas na spacer po Suchej i na kawę w słynnej karczmie "Rzym".

Kilkanaście kilometrów dalej dotarliśmy do naszej znajomej przystani: Ośrodka wypoczynkowego w Ponikwii. Tutaj odnaleźliśmy spokój i wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku. Zwolennicy opalania pokotem pokładali się na trawie, inni rozgrywali zacięty mecz w siatkówkę, a jeszcze inni udali się na spacer w okoliczne górki. Nie mogło zabraknąć dyskoteki dla seniorów i smakowitych kiełbasek z grilla oraz żurku. Niestety, ośrodek w tym roku zmienia właściciela i wszystko wskazuje na to, że był to nasza ostatnia wizyta w Ponikwii.

Gwoli dziennikarskiej dokładności musimy dodać, iż pogoda była, jak zawsze, nam przychylna. Podopieczni i personel uznali wespół, iż wycieczkę ocenimy na piątkę z plusem.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas