DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Wigilijne kolędowanie w Szczakowej”

Opublikowano: 24.12.2010

Dom naszego Stowarzyszenia w Szczakowej to miejsce, gdzie corocznie odbywa się uroczysta Wigilia. Kilka dni wcześniej udekorowano choinkę - jest piękna i dostojna.

To zasługa kilkorga podopiecznych i pięknych ozdób. Czuć w powietrzu zbliżającą się uroczystą chwilę. Wybiła ustalona godzina i wszyscy zajmują swoje miejsca, przy świątecznie ustrojonych stołach. Pan kierownik - Jacek Szkółka, wita serdecznie zebranych podopiecznych i personel placówki. Składa podziękowania osobom, które podjęły się organizacji wieczerzy. W końcu przekazuje świąteczne życzenia w swoim imieniu i wspomina podopiecznych, którym nie dane było zasiąść z nami przy wspólnym stole...

Krótka modlitwa i rozpoczynamy - przełamujemy się opłatkami. Na stole królują uznane potrawy. Wszystkim smakują: barszcz, uszka, karp, kapusta i makowiec. Dowodem podniosłej atmosfery będą zdjęcia, które staną się świąteczną pamiątką. Nie szczędzimy gardeł, śpiewając przepiękne kolędy. Prym w tym względzie należy się Pani Danusi Kwaśnik, która imponuje nam głosem i interpretacją. Daje się odczuć prawdziwie rodzinną atmosferę, którą podgrzewają jeszcze paczki, przeznaczone na uciechę naszym podopiecznym.

Ani się obejrzeliśmy, jak uroczystość dobiegła końca. Udaliśmy się do swoich domów, pełni pogody ducha, wiary w udane święta i z optymizmem patrząc w przyszłość.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas