DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Święta - czas miłości”

Opublikowano: 24.12.2010

Która to już kolejna Wigilia, spędzona wspólnie przez podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej na Leopoldzie, wespół z tutejszym personelem? To zwyczaj, który jest nam przypisany od wielu, wielu lat.

Wigilię Bożego Narodzenia kultywujemy szczególnie i z należytym temu świętu pietyzmem. Tak też było i w tym roku. W przeddzień 24-tego spotykamy się przy wspólnym stole - w nastroju powagi i radosnego uniesienia.

Wszyscy podopieczni Domu, starannie ubrani, tęsknie wyczekują pierwszych kolęd. Rozpoczynamy od modlitwy i od wspomnień o osobach, które opuściły nas od ubiegłych świąt... Czas na wspólne życzenia, opłatek i pozdrowienia od Pani Elżbiety Radziędy, byłej kierowniczki naszej placówki. Wigilijne potrawy serwuje nam, jak zawsze, Jadłodajnia „Zacisze”. Specjały są przepyszne - smakują, jak w naszych domach. Pieczony karp z ziemniaczkami i tradycyjną kapustą (palce lizać). Do tego barszczyk z uszkami. Dopełnieniem był kompot z suszonych owoców, a na słodko zaserwowano nam – makowiec.

Nie mogło się obejść bez wspólnego kolędowania. Co rusz, ktoś intonował kolejną kolędę - poczuliśmy się, jak jedna wielka Rodzina. Nie obyło się bez niespodzianki... tak, to paczki z prezentami. Tym bardziej radowały, bo w tym roku sponsorzy byli w odwrocie, ale mimo wszystko ich zawartość ucieszyła obdarowanych. Dowodem na bardzo udaną Wigilię były podziękowania składane przez naszych podopiecznych na ręce Pana Kierownika - Jacka Szkółkę i jego personel.

Kolejny raz, Wigilia ugruntowała naszą wspólnotę i ludzką solidarność.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas