DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Nigdy za dużo ostrożności”

Opublikowano: 01.12.2010

W ostatnich dniach w naszych stowarzyszeniowych Domach odbyły się cykliczne już spotkania z policjantem. Oficer prasowy jaworznickiej policji - mł. aspirant mgr Tomasz Obarski - jest już doskonale znany naszym podopiecznym.

Temat naszych rozważań nie jest nam obcy, ale jego ważność wymaga stałego przypomnienia i powagi. Uwaga nasza skupiona jest na bezpieczeństwie ludzi starszych, szczególnie w miejscu ich zamieszkania, a także w miejscach publicznych. Ta właśnie problematyka pada na podatny grunt, szczególnie u nas, w Dziennych Domach Pomocy Społecznej, gdzie większość z podopiecznych narażona jest na działanie oszustów i domokrążców. Doświadczenie zawodowe, praktyczne rady i konkretne przykłady podane przez Pana Tomasza dowodzą dobitnie, że nigdy za dużo przypominania i porad w tym zakresie. Przebiegłość i pomysłowość oszustów nie zna granic.

Poprzez takie pogawędki staramy się uchronić naszych pensjonariuszy przed przykrymi konsekwencjami braku rozwagi i nadmiarem ufności do „bliźnich”.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas