DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Coś dla ducha i dla ciała...”

Opublikowano: 16.06.2010

Kolejna wspólna wycieczka za nami. Rokrocznie organizujemy całodzienny wypad w ciekawe miejsca. Tak było i tym razem. Naszym celem była Kalwaria Zebrzydowska. Klimatyzowanym autokarem udaliśmy się do Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego.

Przepiękne okolice, malownicze krajobrazy zbliżają nas do specyficznego miejsca, jakim jest Kalwaria - stanowiąca Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO. Dzięki pomocy przewodnika poznajemy i podziwiamy Bazylikę i Klasztor oo. Bernardynów. Miejsce to specyficzne i nasze odczucia były też podobne. Jedni z nas byli tu po raz wtóry, inni zobaczyli Sanktuarium pierwszy raz. Pogoda też była naszym sojusznikiem, a po duchowo - estetycznym wyciszeniu w pogodnych nastrojach ruszyliśmy do Wadowic. Miasto naszego Papieża, które już w ubiegłych latach zwiedziliśmy - stanęło nam po drodze - i ten fakt sprowokował nas do krótkiej tu bytności.

Kolejnym i ostatnim punktem naszego wypadu jest położony kilka kilometrów dalej ośrodek wypoczynkowy w Ponikwi, gdzie często korzystamy z gościnności tutejszych gospodarzy: PKE S.A. El.JaworznoIII. To sprawdzone i lubiane przez naszych podopiecznych miejsce wypoczynku. Jak zawsze mamy do dyspozycji dużą wiatę z paleniskiem, sporo miejsc do siedzenia i leżenia na świeżym powietrzu, a także boisko do gier zespołowych. W cieniu wiaty chętni tańczyli w rytm muzyki Pana Dariusza Feca, a kiełbaski i kaszanka z rożna zadowoliła chyba najwybredniejsze podniebienia.

Późnym popołudniem trzeba było wracać do Jaworzna i z utęsknieniem oczekiwać na kolejny DDPS-owski wypad..


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas