DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„«Głos Pustyni» w DDPS-ie”

Opublikowano: 26.03.2010

25-go lutego gościliśmy w naszym domu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego na Skałce w Krakowie. Bracia, przyszli zakonnicy-Paulini, tworzą zespół instrumentalno-wokalny "Vox Eremi" (łac. Głos Pustyni).

Głównym przesłaniem ich działalności i postępowania jest głoszenie dobrej nowiny - nauki o Jezusie i Maryji.

Zakonnicy odwiedzają liczne placówki paulińskie, ale także otwarci są dla społeczności, czego najlepszym dowodem jest ich obecność w DDPS-ie. Swoje przemyślenia muzyczne nagrywają na liczne płyty. W części są to pieśni liturgiczne, psalmy,kolędy, a szerszej publiczności znane są utwory zaliczane do tzw. nurtu współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Do nich zaliczymy płyty: "Głos Pustyni", "Tęsknota", "Brzegi Wybawienia" czy "Tajemnica". Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów.

Spotkanie z klerykami obaliło stare mity dotyczące zakonników (zamkniętych w sobie, w swoich celach,zakonach).Przybyli goście okazali się postaciami nad wyraz sympatycznymi, otwartymi dla innych i bezpośrednimi- ciekawymi świata i osób z którymi się spotykają. Usłyszeliśmy kilkanaście piosenek, których klimat był podyktowany porą postu. Treści w nich zawarte i charyzma kleryków podbił serca widzów tego wydarzenia. Frekwencja dopisała. „Sala koncertowa na Grunwaldzkiej wypełniona była po brzegi. Na miejscach zasiedli nasi podopieczni,członkowie klubu Aktywnego Seniora, zaproszeni goście (m.in. wieloletni sekretarz w Urzędzie Miejskim Pan Kazimierz Kielski), pensjonariusze Państwowego Domu Pomocy Społecznej i mieszkańcy Jaworzna. Miłym zaskoczeniem było bardzo duże zainteresowanie mediów lokalnych naszym przedsięwzięciem. To wszystko złożyło się na to, że zebraliśmy sporo pochwał za inicjatywę, pomysł i realizację tego szczególnego wydarzenia.

Sądzimy, że na długo w pamięci pozostanie nam wspomnienie ze spotkania z klerykami ze Skałki - braćmi Pawłem, Dariuszem, Karolem i Bernardem. Życzymy Im jednocześnie wytrwałości i konsekwencji w wypełnianiu swojego... przesłania.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas