DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Karnawałowy zawrót głowy”

Opublikowano: 05.02.2010

Stało się tradycją, że każdego roku w okresie karnawału organizujemy bal dla podopiecznych DDPS-u oraz członków Klubu Aktywnego Seniora przy Stowarzyszeniu "Nasza Przystań". O tej imprezie mówiło się już na długo przed jej rozpoczęciem.

Aby zabawa miała stosowny poziom, przygotowania do niej zabierają nam sporo czasu i zaangażowania - ale zawsze warto jest podjąć taki wysiłek, kiedy widzi się uzyskany efekt.

Jeszcze długo po imprezie, echa tejże - gościły na naszych ustach . Nie brakowało komentarzy i emocjonalnych rozmów. Wystarczy wspomnieć na wymyślne stroje, ułożone misternie fryzury i zapachy perfum oraz wód kolońskich, by stało się jasnym, że zabawa była przednia. Rozpoczęliśmy o 16-tej, a zakończyliśmy solidnym wieczorem. Sala w naszym ośrodku jest na miarę naszych potrzeb. Wymyślne girlandy, kolorowe balony i inne ozdoby stworzyły wyśmienity klimat tego niezapomnianego wieczoru.

Ważnym aspektem naszych imprez są przygotowane posiłki. To już domena naszych Pań z kuchni. Było mięso z ryżem, sałatka z wędlinami, żurek z kiełbaską i pyszne ciacho - zawsze zamawiane u Pani Basi Fatalskiej, właścicielki cukierni „Puchatek”.

Połowa sukcesu to dobra muzyka. Tę mamy serwowaną przez pracownika Stowarzyszenia Pana Dariusza Feca. To muzyka żywa - grana na instrumentach klawiszowych - jak zwykle na wysokim poziomie. Parkiet był zapełniony przez taneczne pary. W przerwach zorganizowaliśmy liczne konkursy z nagrodami. Emocji było wiele, a rywalizacja godna zbliżających się... igrzysk olimpijskich.

Późnym wieczorem ośrodek opustoszał, pozostało nam tylko posprzątać, bo w poniedziałek rano znów zjawią się pierwsi podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej...


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas