DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Jasełka u przedszkolaków”

Opublikowano: 22.01.2010

To miłe, kiedy się o nas pamięta. Tak było i tym razem - otrzymaliśmy dwa zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia.

Pierwszym z nich była inscenizacja Jasełek, a zaproszenie pochodziło od Pani Ewy Bańkowskiej- Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Długoszynie. Nie wypadało odmówić, tym bardziej, że nauczeni miłym doświadczeniem, każde występy przedszkolaków przyjmujemy "w ciemnio". Występy maluchów mają specyficzny klimat. Są takie szczere w wyrazie i emocji. Zawsze wzbudzają w nas uśmiech, nastrajają pogodą ducha i wzbudzają powszechny optymizm.

Tak było i tym razem. Sala kameralnego klubu „Na Skałce” zapełniła się widownią (obok nas byli pensjonariusze DPS-u i liczna grupa milusińskich). Szacunek wzbudzały w nas piękne stroje jasełkowych postaci i różnorodne atrybuty nawiązujące do tematu. Dodatkową atrakcją było słodkie przyjęcie serwowane publiczności. Pyszne ciasteczka i świeżutkie bułeczki dopełniły całości. Warto było przyjąć zaproszenie.

Z Panią Dyrektor jesteśmy już umówieni na wiosnę, kiedy to przedszkolaki odwiedzą naszą placówkę - mamy obiecaną premierową inscenizację(szczegóły owiane są tajemnicą). Poczekamy cierpliwie - byle do wiosny!

Nie inaczej było na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Jaworznie. Jak co roku otrzymaliśmy zaproszenie na występ naszych kochanych przedszkolaków.

Maluchy wraz ze swoimi wychowawcami specjalnie na tę okazję przygotowały jasełka oraz ciekawy program. Jasełka tam przedstawiane mają już wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Po wystawionych jasełkach - poszczególne grupy dzieci zaprezentowały swój program artystyczny. Dla wszystkich zebranych były to naprawdę wyjątkowe chwile. Po części artystycznej dzieci zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Wielka szkoda, że Dzień Babci i Dziadka jest tylko raz w roku....


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas