DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Mały festiwal”

Opublikowano: 27.01.2010

Nasze więzy przyjaźni i współpracy z zespołami ludowymi naszego miasta sięgają daleko w przeszłość. To bardzo owocne kontakty, przynoszące obydwu stronom dużo satysfakcji i wzajemnej sympatii.

Mamy nieskrywaną przyjemność obserwowania i uczestniczenia w tym, jak zespoły prezentują nowe programy, jak następuje progres ich kolejnych przedstawień. Na ten efekt składa się bardzo wiele czynników, m. in.; bardzo duże zaangażowanie członkiń tych grup i profesjonalna opieka muzyczno - wokalna- instruktorów. Zespoły te występują na uroczystościach lokalnych,miejskich czy imprezach masowych. Wykonują pieśni, przyśpiewki, pastorałki, kolędy, pieśni patriotyczne czy scenki kabaretowe.

Wyraz artystyczny zespołów, oparty jest na fachowej pracy opiekunów-instruktorów tych zespołów, a to: Pani Anny Jachimczyk (Jaworznianki), Pana Dariusza Fec (Szczakowianki, Dąbrowianki). Warte wspomnienia jest to, iż nasze podopieczne, Panie Adela Biesiada i Anna Kapuścińska są członkiniami tych zespołów.

Już na początku bieżącego roku, gościliśmy trzy zespoły śpiewacze: Jaworznianki, Dąbrowianki, Szczakowianki. Było dużo emocji i estetycznych wrażeń. Obecny czas był sprzymierzeńcem do przedstawienia przed publicznością DDPS-u scen kolędowo-jasełkowych. W zależności od grupy, forma występów miała różnoraki charakter. Od nostalgicznych kolęd, poprzez obrazy jasełkowe, do form wyszukanych melodycznie tj. muzyki obrzędowej - gospel. Wszystkie występy były bardzo starannie przygotowane, a wielobarwne stroje i wymyślne scenografie podobały się wszystkim.

Tak więc staliśmy się wierną publicznością, małego festiwalu - zespołów śpiewaczych, o czym z dużą radością i satysfakcją informujemy.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas