DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Wigilia A.D. 2009”

Opublikowano: 24.12.2009

Który to już raz spotykamy się za świątecznym stołem? Nie sposób zliczyć... To kolejne święta, które organizujemy w naszych Domach: w Szczakowej i na Leopoldzie.

To piękne chwile i dostojna uroczystość. Przykładamy do niej zawsze wielką wagę i stanowi ona dla personelu i podopiecznych DDPSu dowód wzajemnego szacunku i bliskości serc.

Tak było i tym razem. W obu naszych Domach zagościła świąteczna atmosfera. Przygotowania rozpoczęły się już długo wcześniej. Wszyscy odświętnie ubrani, stoły przepięknie ustrojone, a obok tętniąca życiem, mieniąca się kolorami – choinka. Rozpoczynamy od wspólnej modlitwy i życzeń. Na stołach pojawiają się tradycyjne potrawy (barszczyk z uszkami, karp, kapusta, ziemniaczki, ciasto i tradycyjny kompot z suszonych owoców). Słowa i melodie przejmujących emocjami kolęd, zrodziły w nas poczucie głębokiej refleksji i szczęścia.

Miłym akcentem tego wieczora okazała się wizyta św. Mikołaja w naszym domu. Sanie i renifery pozostawił przed budynkiem, a sam z ciężkim worem przybył do nas. Każdego obdarował paczką z prezentami - radości i uśmiechów nie było końca. Jeszcze przez długie chwile radowaliśmy się wspólnym obcowaniem, aż nastał czas powrotów do domów.

Święta kolejny raz stały się okazją do bycia z sobą w wyjątkowych okolicznościach i nabożnych nastrojach.

Dobrych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas