DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Adwentowy wieniec”

Opublikowano: 17.12.2009

Każde Święta Bożego Narodzenia, poprzedzają cztery niedziele Adwentu. To okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Czas ten zdopingował nas do pełniejszego przeżycia tych chwil.

Aby zrealizować nasze zamierzenia, zaprosiliśmy do naszego Domu szacownego gościa - ks. dr Lucjana Bielasa, pracownika naukowego i wykładowcę Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Ksiądz Lucjan to postać znana w Jaworznie, szanowana i nietuzinkowa. Kiedy wygłaszał kazania w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny podczas mszy południowej - wierni sposobili się na Jego słowa - światłe i praktyczne. Tak też było na spotkaniu z naszymi podopiecznymi i personelem DDPS-u.

Przewodnim tematem spotkania jawił się Adwentowy wieniec, jego symbolika i rodzinny charakter domowej pobożności. Ponad godzinny wykład - pogadanka księdza Lucjana, była dla nas słuchaczy znakomitą lekcją pokory i tolerancji międzyludzkiej. To osobliwa terapia naszych dusz i przekonań. Wszystko podane ze specyficzną swadą i poczuciem humoru.

Pierwsze spotkanie z księdzem Lucjanem nie było z pewnością ostatnim... Już jesteśmy umówieni na wspólne kolędowanie.

Na wieńcu adwentowym palą się już cztery świece... niedługo nastanie czas Świąt.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas