DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Koktail poetycko - muzyczny”

Opublikowano: 25.11.2009

24 listopada gościliśmy w naszej placówce szczególnych gości. Nasze zaproszenie przyjął poeta jaworznicki Pan Jacek Maliszczak i grupa Jego przyjaciół - kwartet muzyczny pod kierownictwem Pana Mirosława Graczyka.

Pełna sala DDPS-u świadczyła o wielkim zainteresowaniu tym wieczorem. Było to ponad sześć kwadransów uczty poetyckiej i akustycznej, nastrojowej muzyki (teksty do utworów także p. Jacka).

Nasz gość jawi się animatorem poezji w naszym mieście - jego liczne spotkania z publicznością jaworznicką są tego najlepszym dowodem. Miłośnicy jego poezji mieli okazję usłyszeć go m. in. w Miejskiej Bibliotece, Sali Kameralnej „Sokoła”, Klubie „Relaks” i innych. Pan Jacek Maliszczak jest laureatem konkursu poezji religijnej w Kłobucku, został wyróżniony w III edycji jaworznickiego konkursu (o zasięgu krajowym) „O Złotą Lirę”.

Jacek Maliszczak propaguje śpiewanie poezji w formule pt. „Kolędowanie Rodzinne” (emitowane w mediach). Jego refleksyjna poezja podana w ciepłym klimacie gitar, ubarwiona urokliwym śpiewem Pani Barbary Graczyk zrobiła wielkie wrażenie na słuchaczach. Wiersze trafiły na podatny grunt - naszych podopiecznych, ludzi z bogatym doświadczeniem, którzy przeżyli z biegiem upływających lat wzloty i upadki... radości i smutki... uśmiechy od losu i zadumę nad samym sobą. Poezja Pana Jacka wyzwalała wspomnienia, refleksje minionych lat, nostalgię często rozbieżnych emocji i przeżyć. Ponad czterdzieści osób odebrało na swój sposób myśli zebrane w wersy przez naszego gościa. Każdy z nas odnalazł w recytowanych przemyśleniach krztę... samego siebie. To był miły i pełen duchowych emocji wieczór.

Panu Jackowi życzymy wielu jeszcze wspaniałych dokonań poetyckich i szczęścia w życiu.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas