DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„"Chrzciny" w DPS-ie”

Opublikowano: 04.06.2008

Kolejny już raz gościliśmy w naszym Domu, prowadzonym od niedawna przez Stowarzyszenie "Nasza Przystań", zespół ludowy "Jaworznianki". Spotkania te cieszą się stałym, niesłabnącym zainteresowaniem. I to z powodu zarówno wysokiego poziomu artystycznego wykonawczyń, jak i więzi sympatii, które łączą pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej z osobami tego zespołu.

Warto zaznaczyć, że wieloletnią uczestniczką tej grupy, jawi się nasza podopieczna - p. Adela Biesiada. Jesteśmy z Niej dumni i życzymy Jej jeszcze długich lat występów, a zespołowi "Jaworznianki " gratulujemy niedawno obchodzonego, godnego szacunku jubileuszu: 25-lecia czynnego istnienia w środowisku lokalnym.

Tym razem byliśmy świadkami inscenizacji - przedstawienia tradycyjnych, ludowych chrzcin, okraszonych piosenkami, które odnosiły się do tradycji i klimatu tego obrzędu. Fundament temu występowi nadała opiekunka artystyczna "Jaworznianek " - niezastąpiona Pani Anna Jachimczyk.

Wspólne biesiadowanie zakończyło się nadzieją na powtórne nasze spotkanie.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

Na koniec konkluzja. Szanujmy i nie lekceważmy naszej tradycji, tej nam najbliższej - "małej ojczyzny". Tym bardziej należy pokłonić nisko głowy przed zespołami ludowymi z naszego miasta , tj. "Jaworzniankami" i innymi, które kultywują zanikającą już historię, regionalny klimat i pamięć o ludziach niegdyś tu żyjących... ■

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas