DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Spotkania z Policjantem”

Opublikowano: 20.05.2008

Stowarzyszenie "Nasza Przystań" gościło w dniach 19 i 20 maja 2008r. rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie - starszego sierżanta sztabowego Pana Tomasza Obarskiego. Przez tych kilka godzin, jakie rzecznik KMP spędził w naszych Dziennych Domach Pomocy Społecznej, podopieczni zdobyli wiedzę, która pozwoli utrwalić pewne bezpieczne zachowania.

Społeczność naszego Domu, stanowią ludzie starsi, schorowani, a przede wszystkim – samotni. Nierzadko zagubieni i niedowartościowani w swoim otoczeniu. Często nieświadomi zagrożeń, jakie przynosi obecny czas i bezwzględni ludzie – czekający okazji, aby wykorzystać Ich ufność i bezpośredniość.

Prelekcje i instruktaże przyczyniają się do relatywnego zwiększenia bezpieczeństwa naszych podopiecznych. Pobudzają do zwiększonej uwagi i przynoszą gotowe schematy postępowań w sytuacjach zagrożenia dla ich zdrowia i mienia. Nigdy za wiele – rad i pouczeń, płynących z ust profesjonalisty i osoby, której powyższa tematyka, wypełnia treścią życie zawodowe.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

Liczymy na kolejne wizyty funkcjonariuszy jaworznickiej komendy i raz jeszcze dziękujemy za zapoczątkowaną współpracę. ■

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas