DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„I my bawić się potrafimy!”

Opublikowano: 20.02.2009

Nastał czas karnawału - wieczory wypełnione tańcem i gwarem beztroskich biesiadników. Tradycji stało się zadość - w tym roku także zorganizowaliśmy bal karnawałowy w Dziennym Domu Pomocy Społecznej.

Aby wyrażenie integrować się nie brzmiało, jak... wołanie na pustyni, zaprosiliśmy do naszego grona Panie i Panów z Klubu Aktywnego Seniora, który też mieści się w strukturze naszego Stowarzyszenia. Pomysł ten okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Frekwencja była stuprocentowa. Sala pękała w szwach. Na ustach pięćdziesięciu osób zagościł uśmiech i poczucie radości na cały długi wieczór. Nie zabrakło przebierańców (pirat, Czerwony Kapturek, kowboj, marynarz, chochoł i królewna).

Na uroczyste powitanie wszystkich zgromadzonych zaserwowano lampkę szampana. Od samego początku frekwencja na parkiecie była imponująca. Stoły pięknie udekorowane. Sufity i ściany obwieszone kolorowymi balonami, girlandami i serpentynami. Dodatkową iluminację zapewniały kolorowe kule dyskotekowe. A propos muzyki. Ta, już od kilku lat jest domeną Pana Dariusza Feca - pracownika Stowarzyszenia „Nasza Przystań”. Wszechstronny repertuar, licząc od lat sześćdziesiątych do obecnych, sugestywny głos i profesjonalna gra na klawiszach to gwarancja dobrej zabawy. Zorganizowaliśmy też konkursy i zabawy (pół żartem - pół serio). Uczestnicy dopingowani z sali zachęcającymi okrzykami i uśmiechami aprobaty, rywalizowali w konkursach Na najlepsze wykonanie Macareny, Taniec z balonami, Gra o setkę i inne. Wszyscy uczestnicy byli nagradzani słodkimi nagrodami.

Nie sposób nie wspomnieć o menu, które zostało przygotowane przez nasze panie z kuchni. Kawa, ciastka, słodycze, owoce. Dalej sałatka z wędlinami, żurek wiejski oraz - specjalność zakładu - eskalopki w musie pieczarkowym czy nie mniej pyszne śledziki (kilka rodzajów) i pomidory w sosie majonezowo - czosnkowym z dodatkiem żółtego sera... wystarczy?

Zabawa zakończyła się dużo później niż emitowane w telewizji dzienniki wieczorne.

Komentując zawzięcie czwartkowe harce - myślimy już o karnawale w roku przyszłym.

Na koniec pozwolę sobie przytoczyć cytat Marka Twaina, który stać się może zwierciadłem powyższego tekstu - Ludzie nie dlatego przestaja się bawić,że się starzeją,lecz starzeja się,bo się przestają bawić.

P.S .Serdeczne podziękowania dla niezawodnej Pani Barbary Fatalskiej, szefowej cukierni "Puchatek" za przepyszne ciastka.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas