DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Jasełka w Dziennym Domu”

Opublikowano: 21.01.2009

Jasełka mogą być interpretowane na różne sposoby. Jedno co je na pewno łączy, to ich charakter i ponadczasowość widowiska, związanego z narodzinami Chrystusa oraz otaczającymi go wydarzeniami religijnymi i historycznymi.

Specyficzna więź łączy również podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej z grupą uczniowską z jaworznickiego Gimnazjum nr 2, której wspaniałą opiekunką jawi się Pani Jadwiga Niżyńska. Po raz wtóry mieliśmy nieskrywaną przyjemność spotkać się z tą utalentowaną i ambitną młodzieżą. Pełne rozmachu przedstawienie „Jasełek” wywarło na widzach ogromne wrażenie. Grupa ponad dwudziestu osób potrafiła zainspirować naszą wyobraźnię, oddać specyfikę religijnego przesłania i tradycję polskich szopek. Oprawa muzyczna, która pobudziła nasze zmysły i wypełniła salę kojącymi nas klimatami, była pomysłem Pani Moniki Włodarczyk-Raczek. Chór i instrumenty muzyczne (keyboard, skrzypce, flet, gitara) wskazywały na duży rozmach inscenizacji. Całości dopełniła scenografia: Chrystus w żłobku, Herod, Trzej Królowie, Aniołowie...

Wybitni opiekunowie, dojrzała młodzież i ambitny program dały wspaniały efekt, za który podopieczni i ich opiekunowie serdecznie dziękują.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas