DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„"Jaworznianki" na świąteczną nutę”

Opublikowano: 19.01.2009

Tradycja zobowiązuje, szczególnie ta bożonarodzeniowa... Po uroczystej Wigilii, na początku roku, gościliśmy w naszym Domu zespół folklorystyczny "Jaworznianki".

Panie z zespołu pamiętają o naszych podopiecznych i zawsze zobowiązane są do opracowania nowego programu artystycznego. Tak było i tym razem. Wzruszająca inscenizacja narodzin Chrystusa, barwne, symboliczne stroje, a nade wszystko urocze kolędy - to pełny obraz wspólnego, poświątecznego biesiadowania. Program artystyczny opracowany przez Panią Annę Jachimczyk jest gwarantem wysokiego poziomu przedstawienia.

Usłyszeliśmy kolędy - te bardziej i mniej znane: "Gloryja", "Tam nad szopą", "Zaśpiewajmy wesoło", "Godzina z północy" i inne. Występ zespołu był nagrodzony rzęsistymi oklaskami. Zgodnie ze zwyczajem, ukoronowaniem naszego spotkania jest wspólne śpiewanie - kolędowanie. Wtedy nasza sala tętni pieśnią, rozmowami, wspomnieniami i nadzieją na dobre zdrowie, łaskawy los i lepsze samopoczucie.

Korzystając z okazji, życzymy Paniom z "Jaworznianek" w nowym 2009 roku: dużo zdrowia, pomyślności w życiu prywatnym i satysfakcji oraz sukcesów na niwie artystycznej.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas