DDPS

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”

Wydarzenia, informacje, komunikaty

„Wigilijne uroki i czar”

Opublikowano: 24.12.2008

Tak, to już kolejna wigilijna wieczerza w naszych Domach.

Są święta w roku, których nie sposób pominąć...
Są święta w roku, na które czeka się z utęsknieniem...
Są święta w roku - nasze w DDPS-ie organizowane...

Kulminacyjny moment poprzedzony jest solidną pracą i wzorową organizacją personelu i pensjonariuszy. Każdy szczegół jest istotny i waży na ogólnym poziomie i ocenie świątecznej biesiady. Szczególnie dumni jesteśmy z przystrojenia naszych stołów i przepięknych, mieniących się wielobarwną iluminacją choinek. Jesteśmy świadkami niepisanej rywalizacji, które drzewko piękniejszym się wydaje - to z Leopoldu czy to ze Szczakowej? Wynik zawsze jest ten sam - oba są najpiękniejsze...

Potrawy bożonarodzeniowe są bliskie naszym przyzwyczajeniom i gustom. Tradycyjny karp, ziemniaczki i przepyszna kapusta, dalej barszczyk, kompot z suszonych owoców i ciasto - palce lizać.

Nie byłoby tak cudownego nastroju, jaki wypełnia ten szczególny wieczór bez naszych pięknych, polskich kolęd. Wspólne ich odśpiewanie spotęgowało panującą w naszych domach atmosferę radości.

Wspominamy mijający rok i... osoby, które opuściły nas - ale w naszej pamięci pozostaną na zawsze! Uśmiech na twarzach pensjonariuszy, wzmogła wizyta św. Mikołaja w naszych gościnnych progach. Wizyta tym bardziej owocna, że wprost z zaprzęgu odebraliśmy paczki świąteczne dla naszych podopiecznych. Wszyscy życzyli sobie nawzajem zdrowia, szczęścia i pomyślności w nowym 2009 roku - z wiarą i nadzieją, że za rok spotkamy się w tym samym gronie.


[kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej]

~ do góry ~

strona główna | kontakt | napisz do nas